NIEZRÓWNOWAŻONY SPRAWCA KRZYCZAŁ „ALLAHU AKBAR”

Udostępnij to:
Share

Portal Interia.pl informuje:

Dwie kobiety zostały w piątek [15 września 2017 r.] ranne, gdy na ulicy miasta Chalon-sur-Saone na wschodzie Francji w regionie Burgundia-Franche-Comte zostały zaatakowane przez napastnika przy użyciu młotka. Według prokuratury wznosił on okrzyki „Allahu Akbar” („Bóg jest wielki”).

Według AFP źródła w śledztwie są raczej zdania, że chodzi o czyn niezrównoważonego osobnika. Świadkowie podali, że był on ubrany na czarno. Po ataku zdołał uciec i do wczesnych godzin popołudniowych nie udało się go zatrzymać. 

Prosta logika: osobnik był niezrównoważony, więc krzyczał „Allah akbar”. Albo odwrotnie, skoro krzyczał „Allah akbar”, to musiał być osobnikiem niezrównoważonym.

Zastanawiam się, czy pozostałe czyny popełnione z okrzykami „Allah akbar”, według Interii, były popełniane przez zrównoważonych osobników? W wyniku takich czynów zginęło na świecie w ciągu ostatnich 5 lat 110 tysięcy osób, a drugie tyle zostało ciężko rannych, a ok. miliona kobiet w Wielkiej Brytanii doznało gwałtu. Licząc od zakończenia II wojny światowej, ideologia islamu wyrażana słowami „Allah akbar” spowodowała śmierć ponad 15 mln osób.

Przy okazji, jak sobie zajrzymy do Wikipedii, dowiemy się co następuje:

Takbir (arab. ‏تَكْبِير‎, takbīr) – arabskie określenie na zwrot Allāhu Akbar (arab. الله أكبر), tłumaczony jako: „Bóg jest wielki”. Zwrot ten, bardzo często używany w świecie islamu, stanowi zarówno nieformalne wyznanie wiary w Allaha, jak i jej formalną deklarację.

Muzułmanie używają takbiru zarówno w czasie modlitwy, jak i w wielu codziennych sytuacjach życiowych, wyrażając nim różne uczucia (radość, zachwyt).

Wygląda na to, że ponad 1,7 mld niezrównoważonych osobników wykrzykuje codziennie „Allah akbar”, a my to zauważamy tylko wtedy, kiedy trafią nas młotkiem lub nożem, lub rozjadą samochodem, lub zgwałcą, lub wysadzą nas w powietrze.

Zresztą, nawet wtedy „nie wiemy nic o intencji napastnika”, kiedy rzuca się on na nas z nożem „i mówi coś o Allahu” – wyjaśnia (albo ściemnia) Onet.pl. I rzeczywiście, niewiedza nasza jest komiczna z wyglądu, ale tragiczna w skutkach.

A może lepiej poczytać, co mają do powiedzenia muzułmanie, którzy mieli odwagę nie zgodzić się na taką religię, jaką jest islam, i wyciągnąć wnioski:

List byłych muzułmanów do ludzkości

Islam jest dobry, a Allah jest wielki

Kto jest psychicznie chory: muzułmański gwałciciel czy jego prawnik?

Kabaret? Muzułmanie naprawdę zabijają homoseksualistów według zaleceń Koranu

Licznik ofiar dla Allaha – 1165 zabitych we wrześniu 2016

Angela zauważyła islamski terror, ale nadal będzie sprowadzała terrorystów

Wkład islamu w pokój na świecie (2)

Fobia wobec niemuzułmanów

Tradycje prawdziwego islamu: tolerancja i pokój

Wyobraźmy sobie świat bez islamu