Barbarzyństwo ISIS reprezentuje prawdziwy islam w jego czystej postaci

Udostępnij to:
Share

Znany polskiemu czytelnikowi autor Raszid Al-Maghribi napisał kolejną niezwykle wnikliwą i rzetelną książkę pt.:

داعش والإسلام من منظور مسلم سابق

(Isis i islam – punkt widzenia byłego muzułmanina).

Będąc dobrze wykształconym w doktrynie islamu i znając cały Koran na pamięć, Raszid podjął się analizy działalności Państwa Islamskiego (ISIS, lub po arabsku Da’esz) z punktu widzenia norm moralnych wprowadzonych i realizowanych przez Mahometa i jego bezpośrednich następców. Dokładnie przeanalizował początki islamu i proces powstawania tej religii, porównywał działalność Mahometa z czynami kalifa ISIS Abu-Bakra al-Baghdadiego, a także zestawiał fakty z biografii i nauczania Mahometa z działaniami i deklaracjami Państwa Islamskiego.

Warto odnotować, że kalif Państwa Islamskiego obrał sobie imię Abu Bakr, nawiązując do postaci teścia Mahometa, pierwszego kalifa, który przejął ster w państwie islamskim  śmierci Proroka, i wsławił się tym, że zwalczał apostatów. Wielu bowiem porzuciło islam po śmierci Mahometa, ale bezwzględne okrucieństwo Abu Bakra zatamowało lawinę deislamizacji. Zabijanie apostatów jest nadal zjawiskiem powszechnym w wielu krajach islamu, więc Państwo Islamskie nie stanowiło w tej materii wyjątku. Co najwyżej można byłoby mieć wątpliwości, czy wszyscy ci, których ISIS uznało za apostatów, w rzeczywistości apostatami byli: nastolatek słuchający europejskiej muzyki, którego publicznie ścięto, siedmiolatek rozstrzelany na oczach rodziców za to, że zaklął grając z kolegami w piłkę, albo też trzy kobiety, które nie chciały zabijać niewinnych ludzi na ofiarę dla Allaha, i za to zostały ścięte. Niemniej jednak, za apostatów wzajemnie uznają się szyici i sunnici, i przy każdej okazji nawzajem się mordują, więc ISIS również w tym jest zgodny z głównym nurtem islamu.

Brat Raszid zwraca uwagę czytelników na fakt, że każde działanie podejmowane przez Państwo Islamskie było poprzedzone deklaracją jednoznacznie odwołujące się do nakazów Koranu i Mahometa, oraz do przykładów postępowania Proroka islamu. Z analizy wynika, że ISIS bardzo wiernie i szczegółowo naśladowało Mahometa i jego następców. Na przykład, kiedy bojówkarze ISIS wysadzali w powietrze zabytki, ich przywódcy powoływali się na to, jak Mahomet po zbrojnym zdobyciu Mekki zniszczył figurki bożków, więc i oni postępują tak samo.

Na stronie Arabic Christian Book jest nagranie, w którym brat Raszid prezentuje swoją książkę, omawiając ją rozdział po rozdziale. W pierwszym rozdziale przedstawia historię islamu i streszcza życiorys Mahometa. Później podaje paralele z życia Mahometa i barbarzyństwa ISIS.

Mówiąc o ekspansji islamu przypomina, że już za życia Mahometa propozycja dla niemuzułmanów właściwie była ultimatum: jeśli nie przyjmiecie islamu, to czeka was miecz. Z analizy wynika, że Państwo Islamskie jest wierną kopią odtwarzającą okres powstawania i ekspansji islamu: te same środki, te same metody, ta sama retoryka. Raszid opisuje każdy tragiczny wypadek, każdą akcję palenia żywcem, topienia, ścinania głów, i za każdym razem znajduje wzorce tych zachowań w życiu Mahometa i pierwszych Kalifów. ISIS nie wniosło nic nowego, tylko powróciło do źródeł islamu.

Brat Raszid powołuje się na bogatą literaturę muzułmańską, zarówno ze średniowiecza, jak i współczesną. Każdy omówiony przykład ma poparcie w wielu źródłach. To nie jest jakieś widzimisię, tylko rzetelna analiza ukazująca motywację dla ludobójstwa i okrucieństwa, płynącą bezpośrednio z Koranu, Hadisów i biografii Mahometa. Prosi, by czytelnicy sprawdzili sami literaturę źródłową i przekonali się, że ISIS reprezentuje prawdziwy islam w jego czystej postaci.

Zauważmy, że widząc, jaka jest natura islamu, sam Raszid w pewnym momencie dokonał wyboru, porzucając tę religię dla Chrystusa. Pisząc tę książkę naraża się muzułmanom, którzy zabijając nas jednocześnie głoszą, jaką to pokojową i tolerancyjną religią jest islam. Czyni to wiedząc, że prawdziwy islam wydał na niego wyrok śmierci za to, że umiłował światłość i odrzucił ciemność.

Islam poważnie zagraża bezpieczeństwu Polski

Nie twórzmy sprzyjającego środowiska dla terroryzmu

Dlaczego Francja jest celem ataków terrorystycznych?