Niewolnica seksualna w Wielkiej Brytanii gwałcona w ciągu 13 lat

Udostępnij to:
Share

Brytyjka Anna Ruston (imię zmienione) miała 15 lat, kiedy zainteresował się nią taksówkarz Malik. Zaprosił ją do domu i częstował herbatą z mlekiem, a jego rodzina (matka, bracia i ich żony) powitała ją bardzo życzliwie. Nagle Malik rzucił się na nią nazywając „białą s…”, zgwałcił i zamknął w pokoju, gdzie Anna spędziła potem następnych 13 lat. Zamiast ubikacji miała wiadro, i jedyna pomoc, jaką otrzymywała od bratowych Malika, to leki łagodzące ból. Była gwałcona i bita prawie co nocy przez 13 lat, nieraz również przez innych mężczyzn, od których Malik brał za to pieniądze. Kiedy zaszła w ciążę, Malik przestał ją bić, i Anna miała nadzieję, że koszmar się skończył. Jednak wkrótce po porodzie Malik gdzieś zaniósł jej synka, którego już nigdy więcej nie widziała. Tak samo postąpił z czworgiem jej dzieci, prawdopodobnie sprzedając je do niewoli innym muzułmanom. Policja nic nie robiła obawiając się oskarżeń o rasizm w przypadku wszczęcia śledztwa i zaaresztowania muzułmanina.

Niewolnictwo seksualne w islamie zostało ustanowione przez samego Allaha, który w wersetach Koranu 4:3, 4:24, 33:50 oraz 23:1-6 ogłasza kobiety „zdobyte przez prawicę” muzułmanina jako dozwolone dla niego do uprawiania seksu. Mahomet wielokrotnie słowem i przykładem osobistym zachęcał muzułmanów do gwałcenia porwanych kobiet i dziewcząt. Obowiązujące prawo muzułmańskie stanowi: „Kiedy kobieta lub dziecko zostało pojmane do niewoli, staje się niewolnikiem przez fakt pojmania, a poprzednie małżeństwo kobiety jest automatycznie anulowane” (Umdat al-Salik O9.13).

W maju 2011 r. egipski Szejk Abu-Ishaq al-Huwayni ogłosił, że „żyjemy obecnie w epoce dżihadu” i wytłumaczył, jak się to ma do niewolnictwa seksualnego:

Kiedy utworzony zostanie rynek niewolników, czyli rynek, gdzie się sprzedaje niewolników i niewolnice seksualne nazywane przez Koran „milk al-jamin”, czyli „zdobyte przez waszą prawicę” (4:24), wtedy idziesz na rynek, oglądasz niewolnice seksualne i kupujesz je. Ten werset Koranu jest wciąż aktualny, nie został zniesiony. „Milk al-jamin” oznacza niewolnice przeznaczone do seksu.

W maju 2011 r. na ten sam temat wypowiadała się Salwa al-Mutairi, feministka walcząca o prawa kobiet w Kuwejcie. Prawa kobiet oznaczają, że kobiety nie-muzułmanki i chrześcijanki z krajów ogarniętych wojną można wykorzystać jako „seksualne niewolnice”, co dla nich byłoby i tak lepsze niż wizja śmierci głodowej w obozach dla jeńców wojennych. Ponadto Al-Mutairi wezwała do legalizacji niewolnictwa i wprowadzenia w Kuwejcie odpowiednich ustaw, które zezwoliłyby mężczyznom na zakup i posiadanie nałożnic. W tym celu zwróciła się do Muftiego Mekki z pytaniem: „Co to są niewolnice seksualne? Czy są zabronione przez islam?” Otrzymała odpowiedź: „Prawo o niewolnicach seksualnych jest w mocy, kiedy ma miejsce wojna między narodem muzułmańskim a narodem chrześcijańskim lub innym niemuzułmańskim, i kiedy przeciwnicy są brani do niewoli. Niewolnice przeznaczone do seksu nie są zabronione przez islam, odwrotnie, są dozwolone, i są objęte specjalnymi przepisami, innymi niż kobiety wolne”.

W kwietniu 2016 r. iracki Ajatollah Al-Haeri ogłosił, że mężczyzna ma prawo dać swoją niewolnicę seksualną przyjacielowi, by z nią uprawiał seks.

New York Times opublikował świadectwa kobiet i dziewcząt gwałconych przez bojówkarzy ISIS. Dwunastoletnia dziewczynka opowiedziała, jak gwałciciel tłumaczył jej, że to wcale nie jest grzech, i że Koran do tego zachęca. Związywał dziewczynkę, potem odprawiał modlitwy, potem ją gwałcił, a potem znowu odprawiał modlitwy. „Powtarzałam, żeby przestał, że mnie boli” – opowiada dziecko – „ale on tłumaczył, że islam zezwala na gwałcenie niewiernych. Powiedział, że gwałcąc mnie jest bliżej Allaha”. Trwało to cały rok, zanim dziecko zostało wyzwolone z rąk czcicieli Allaha.

Piętnastoletnia Jezydka została poimana i sprzedana 20-letniemu bojówkarzowi w Iraku. „Zawsze, gdy przychodził mnie gwałcić, modlił się” – opowiada. „Cały czas mówił, że to jest ibada (akt pobożności). Mówił, że gwałcenie mnie jest jego modlitwą do Allaha„.

Jak widać, ISIS nie jest wypaczeniem islamu, tylko bardziej gorliwą jego formą.

Opracowano na podstawie artykułu 

Jak postąpiłby Mahomet?

Jak zgwałcić kobietę – szkolenie dla chłopców 13-15 lat

Etyka salaficka a islamska ekonomia

Studentka medycyny zgwałcona i zamordowana przez pokojowego uchodźcę muzułmańskiego

Europejkom nie wolno przeciwstawiać się seksualnej islamizacji

Co powstrzyma falę gwałtów i mordów w imię Allaha w Europie?