Tolerancja i szacunek w islamie: szejk pobity do nieprzytomności za wiarę w Chrystusa

Udostępnij to:
Share

Jak słusznie zauważył polski imam Chadid Youssef, wszystkich muzułmanów cechuje szacunek dla chrześcijan i chrześcijaństwa. Jakżeż inaczej? Dlatego też, kiedy szejk Hassan Podo, 28-letni imam z miejscowości Kerekerene we wschodniej Ugandzie, usłyszał o zbawczej śmierci Jezusa Chrystusa i Jego zmartwychwstaniu oraz uwierzył w Niego, bracia pobili go kijami do nieprzytomności. Żona szejka Hassana z dwoma synami zdołała uciec i się ukryć, i dobrze zrobiła, bo w porywie tolerancyjnego szacunku krewni mogli ją zatłuc na śmierć za to, że uwierzyła w Chrystusa wraz z mężem.

Imam Hassan Podo przez trzy tygodnie po nawróceniu ukrywał swój wybór Chrystusa, potem nabrał odwagi i poszedł otwarcie do kościoła. Kiedy wrócił do domu, bracia potraktowali go kijami wykrzykując, że jest niewiernym kafarem. Po dwóch dniach pobytu w szpitalu znalazł schronienie w domu pastora, gdzie potem dołączyła do niego żona z synami. Ojciec Hassana, Mwanamwoiza Juma, wydał fatwę na własnego syna, pozbawiając go wszystkiego, co mu się należało, i ogłaszając zamordowanie go obowiązkiem religijnym każdego muzułmanina. Notabene, gdyby polski imam Chadid Youssef spotkał nawróconego imama Hassana Podo, też miałby obowiązek zamordowania go na mocy tejże fatwy. Inaczej sam siebie zakwalifikowałby do niewiernych kafarów i podlegał zamordowaniu przez innych muzułmanów.

Przy okazji zwróćmy uwagę na to, jak bardzo muzułmanie są przeciwnikami terroryzmu. Otóż przed nawróceniem Hassan Podo należał do grupy ekstremistów muzułmańskich (z którymi podobno prawdziwy islam nie ma nic wspólnego). Grupa ta wsławiła się atakami na chrześcijan, co nie wywołało żadnej negatywnej reakcji w rodzinie imama. Czyli wg pojęć muzułmańskich, robił dobrze. Kiedy się nawrócił do Chrystusa, został pobity i skazany na śmierć przez własnego ojca. Czyli wg pojęć muzułmańskich, postąpił źle.

Pastor, u którego Hassan Podo z rodziną się schronił, prosi nas: “Drodzy bracia i siostry w Chrystusie, błagam was, byście się modlili za Podo i jego rodzinę, żeby Bóg go uzdrowił, chronił i błogosławił, by znaleźli oni bezpieczne schronienie”. Bo życia w środowisku muzułmańskim – nawet tym najbardziej umiarkowanym i tolerancyjnym – Podo i jego rodzina nie zaznają.

Trzech byłych terrorystów ostrzega przed islamem

List byłych muzułmanów do ludzkości

Szahada – świadectwo pokojowości i tolerancyjności islamu

„Dżihad to droga życia” – świadectwo terrorysty samobójcy

Muzułmanin zwalczający terroryzm muzułmański zabity jako niewierny

Muzułmanin – przeciwnik terroryzmu znaleziony z poderżniętym gardłem