Muzułmanin zwalczający terroryzm muzułmański zabity jako niewierny

Udostępnij to:
Share

Jordańczyk Habis al-Hanini został zastrzelony przed własnym domem w mieście Madaba. Al-Hanini był emerytowanym pracownikiem służb bezpieczeństwa, który odegrał znaczącą rolę w zwalczaniu terroryzmu i ekstremizmu muzułmańskiego. Jego śmierć dowodzi, że on nie był prawdziwym muzułmaninem – bo prawdziwi muzułmanie zawsze zwyciężają zabijając niewiernych, gdyż Allah jest z nimi. Logika muzułmańska głosi, że prawdziwi muzułmanie to ci, którzy zabijają nieprawdziwego muzułmanina. Skoro więc nie on zabił terrorystów, tylko terroryści zabili jego, mamy niezbity dowód na to, kto był prawdziwym muzułmaninem i po czyjej stronie jest Allah.

Jakkolwiek niedorzecznie taka logika może wydawać się Polakom i innym „niewiernym”, jej znaczenie dla muzułmanów jest doniosłe: morderca al-Hinini’ego należał do ugrupowania wyznającego salaficką ideologię „takfiri”. Angielskojęzyczna Wikipedia wyjaśnia: „takfiri (Arab.: تكفيريtakfīrī) to muzułmanin, który oskarża innego muzułmanina o apostazję. Samo oskarżenie nazywa się takfir, co pochodzi od słowa kafir (niewierny). (…) W zasadzie jedyną grupą, uprawnioną do orzekania muzułmanina niewiernym, jest ulema, [czyli muzułmańska władza duchowna], która czyni to zgodnie z przepisanymi procedurami”. Niestety, artykuł ten nie ma odpowiednika w języku polskim, dlatego Polacy – którzy coraz częściej budują swoje wyobrażenie o świecie na podstawie Wikipedii – mogą nie rozumieć realnej mocy islamu zbudowanego na przemocy. Takfir ogłaszają imamowie, mający legalną i uznaną władzę duchowną, a nie jacyś ekstremiści czy inne oszołomy. Zabójstwo na podstawie orzeczenia takfiri jest obowiązkiem każdego muzułmanina, a nie jakimś wybrykiem terrorystycznych ugrupowań. Na przykład, co najmniej 400 imamów podpisało oświadczenie (fatwę), na mocy którego muzułmanie mają obowiązek zamordować Baszara Assada. Wśród nich są imamowie Syrii i Arabii Saudyjskiej, której przedstawiciel imam Aid al-Karni ogłosił publicznie, że Baszar Asad jest niewiernym, więc każdy muzułmanin ma obowiązek go zwalczać i zabić.

Taki jest prawdziwy islam, założony przez Mahometa i Allaha, którzy wypowiedzieli wojnę całemu światu – wojnę, która trwa 1400 lat

Iracki imam zastrzelony za sprzeciw wobec terroryzmu muzułmańskiego

Muzułmanin – przeciwnik terroryzmu znaleziony z poderżniętym gardłem

Szahada – świadectwo pokojowości i tolerancyjności islamu

Islam i terroryzm? Nic wspólnego!

Czy polscy muzułmanie przestali potępiać terroryzm muzułmański?

Nie twórzmy sprzyjającego środowiska dla terroryzmu

Polak ofiarą pokojowego terroryzmu muzułmańskiego