Codziennie 8 chrześcijan ginie za wiarę

Udostępnij to:
Share

W świecie muzułmańskim nie traktuje się równo mężczyzn i kobiet, dlatego statystycznie codziennie morduje się na świecie 8 chrześcijan, a 23 chrześcijanki dziennie doznają gwałtu lub innego rodzaju przemocy seksualnej – informuje Breitbart na podstawie raportów Open Doors. Co tydzień 182 budynki kościelne doznają uszczerbku z powodu ataków również w Europie, m.in. we Francji), a 102 chrześcijańskie domy, obiekty handlowe lub inne nieruchomości są podpalane lub niszczone w inny sposób. Co miesiąc natomiast 309 chrześcijan trafia do więzienia z powodów niezwiązanych z łamaniem przez nich prawa, tylko w związku z wyznawaną wiarą.

Wprawdzie pierwsze miejsce na liście krajów, gdzie chrześcijanie są najbardziej prześladowani, zajmuje Korea Północna, to jednak aż w ośmiu krajach z pierwszej dziesiątki motorem prześladowań jest muzułmańska ideologia walki z niewiernymi. Drugie miejsce na liście zajmuje Afganistan, gdzie muzułmanie stanowią 99,7% ludności, z czego In the  90% to sunnici, a 9,7% to szyici – jak się zdaje, właśnie w Afganistanie najczęściej zdarzają się mordercze porachunki między przedstawicielami tych odłamów religii pokoju. Nawrócenie do Chrystusa jest traktowane jako zdrada islamu oraz państwa, dlatego osoby nawrócone najczęściej są mordowane przez najbliższą rodzinę, a w przypadku masowych konwersji przez służby specjalne.

Kolejne kraje na liście najbardziej nieprzyjaznych chrześcijanom to SomaliaLibia, Pakistan, Erytrea, Sudan, Jemen i Iran. Ostatnie, dziesiąte miejsce zajmują niemuzułmańskie Indie, którym też religia pokoju daje się we znaki.

Przerażające statystyki prześladowań

Abp Sako: ludobójstwo chrześcijan trwa nadal

Turecka wyobraźnia: uznaliście ludobójstwo Ormian, to my zrobimy meczet z Hagii Sofii

Mozambik: między cyklonem (38 zabitych) a pokojowym islamem (200 zamordowanych)

Islam i terroryzm? Nic wspólnego!