Pragnienie Boga a realia islamu

Udostępnij to:
Share

Otrzymaliśmy przerażającą wiadomość od pewnego pastora z Afganistanu (nie możemy ujawnić jego danych ze względu na jego bezpieczeństwo). W tym kraju panuje ogromny głód Boga, i muzułmanie często z zainteresowaniem słuchają Ewangelii, i nieraz pragną przyjąć chrzest i zostać chrześcijanami.

Ostatnio zdarzyła się taka sytuacja, że cała wioska słuchała pastora i wszyscy zapragnęli przyjąć zbawienie płynące od Jezusa Chrystusa. Wielka radość panowała wśród nowo nawróconych, kiedy żegnali się z pastorem, który ukazał im miłość Chrystusa.

Kiedy jednak po kilku miesiącach pastor ten ponownie odwiedził tę wioskę, okazało się, że wszyscy jej mieszkańcy zostali wymordowani. Gdyby ktoś nie wiedział, strona internetowa Afghanistan Online twierdzi, że Afganistan jest najbardziej przyjaznym krajem na świecie: „Afghanistan: The Friendliest Country in the World, Possibly the Universe”. Jak widać na rysunku poniżej, Allah jest w centrum tego kraju, i to właśnie jemu Afganistan zawdzięcza taki przyjazny stosunek do wszystkich ludzi…

Afganistan

indeksie krajów, gdzie chrześcijanie są prześladowani, Afganistan znalazł się na 4 miejscu Światowego Indeksu Prześladowań 2016.

Islam został zbudowany na przemocy, i tylko na przemocy się trzyma. Jak przyznaje nawet Karadawi, duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego, gdyby muzułmanie nie mordowali „apostatów”, islam dawno by zniknął z powierzchni ziemi… Historia potwierdza, że wiele plemion arabskich porzuciło islam po śmierci Mahometa, i tylko bezlitosne masakry powstrzymały zanik religii Mahometa. Dobitnym tego przykładem są wypędzeni, a potem wymordowani w miejscu wygnania chrześcijanie Omanu.

Prosimy o modlitwę za Afgańczyków pragnących poznania Boga, za tych, którzy spotkali Jezusa Crystusa i uwierzyli w Niego, i za tych, którzy są zaślepieni nienawiścią i trzymani w duchowej niewoli Allaha.