Austriacki kardynał Christoph Schönborn, arcybiskup Wiednia, wyraził nadzieję, że Bliski Wschód znowu stanie się chrześcijański

Udostępnij to:
Share

Gazeta Rzeczpospolita informuje, że mówiąc o problemie uchodźców arcybiskup Wiednia ostrzegł przed muzułmanami, którzy chcą „wyplenić chrześcijaństwo i podbić Europę”. – Grozi nam zaprzepaszczenie naszego chrześcijańskiego dziedzictwa – dodał. Przypomniał przy tym, że tereny dzisiejszej Turcji były zamieszkane przez chrześcijan „zanim zostały podbite przez Turków„. – Oczywiście, jako chrześcijanin, chciałbym, aby Bliski Wschód i Afryka Północna znów były chrześcijańskie, tak jak to niegdyś było – podkreślił.

– Życzyłbym sobie tego, dlatego, że wierzę, iż chrześcijaństwo jest nie tylko moją religią, ale również religią, która jest dobra, pomimo wszystkich złych rzeczy, które mogły wydarzyć się w przeszłości – wyjaśnił. Zaznaczył przy tym, że „nie może winić muzułmanów za to, że chcą panowania islamu w Europie„. – To nie mój problem – ocenił.

Kardynał Schönborn stwierdził również, że ludzie, którzy boją się islamizacji, powinni zastanowić się nad tym, co sami robią, aby zachować chrześcijaństwo w Europie.

Lista kościołów w Syrii, zniszczonych przez Państwo Islamskie

Kiedy uczciwy muzułmanin dowie się prawdy o islamie…

Dlaczego nie ewangelizujemy muzułmanów?

Zabijanie niewiernych i uchodźstwo to świetny interes naszym kosztem

Dlaczego nie przejmujemy się lekcją historii?

Liban poważnie zagrożony