Kościoły w krajach islamu bombardowane, palone, bezczeszczone, a chrześcijanie poniżani i prześladowani

Udostępnij to:
Share

Na pewno nie wszyscy, i nawet nie większość muzułmanów krzywdzi chrześcijan, korzystając z ich podporządkowanego statusu (dhimmi) w krajach islamu. Niemniej jednak prześladowania chrześcijan ze strony muzułmanów narastają w zastraszającym tempie. Poniżej tylko najbardziej niedawne przykłady tego, jak muzułmanie odnoszą się do chrześcijańskich świątyń oraz do samych chrześcijan. Powinniśmy się zastanowić, jak może wyglądać przyszłość Polski po przyjęciu znacznych liczb uchodźców muzułmańskich, skoro na poniższej liście pojawiają się już takie kraje, jak Niemcy, Kazachstan i Kosowo, gdzie jeszcze niedawno chrześcijanie nie byli w ogóle zagrożeni od strony muzułmanów.

(Wykaz jest skrótem tekstu, który ukazał się na stronie AINA.org)

 

Irak: Państwo ISlamskie (ISIS) wysadziło w powietrze najstarszy klasztor chrześcijański Iraku pw. św. Eliasza. Klasztor działał 14 wieków. Katolicki ksiądz z Irbilu powiedział: “Chrześcijańska historia Iraku jest niszczona. Oni usiłuja usunąć nas z Iraku, by nie było chrześcijan w tym kraju”.

 

Kosowo: w stolicy Kosowa Prisztinie muzułmanie zbezcześcili kościół prawosławny oddając mocz w jego wnętrzu. Wicepremier Branimir Stojanovic potępił ten akt wandalizmu dodając: “Hańbą jest, że policja widziała, jak oni to czynili, i nie zareagowała”. Notabene, we Włoszech również muzułmanie potłukli i zbezcześcili moczem figurkę Maryi Panny.

 

Algieria: 7 stycznia 2016 r. „nieznani sprawcy” – jak zwykle bywa w tych przypadkach – zdemolowali i obrabowali kościół, zostawiając graffiti „Allah akbar” i inne nawołujące do dżihadu (http://morningstarnews.org/2016/01/church-building-in-algeria-looted-vandalized/). Rabunek innego kościoła w Tizi-Ouzou, 62 km od Algieru, na kwotę ok. 8.000 USD, był już trzecim atakiem na tę społeczność chrześcijan. W roku 2009 ok. 20 muzułmanów próbowało przeszkodzić w modlitwie, a w 2010 grupa muzułmanów wdarła się do środka, zniszczyła Biblie i krzyż, i usiłowała podpalić budynek.

 

Kuwejt: prawnik Ahmad Al-Azemi wraz z innymi ministrami odwołał decyzję o budowie nowego kościoła, ponieważ jest to „niezgodne z prawem szariatu”. Wyjaśnił, że naukowcy muzułmański są zgodni co do tego, że na półwyspie Arabskim nie wolno odbudowywać niemuzułmańskich ośrodków religijnych.

 

Mongolia: w drugim dniu Bożego Narodzenia do domu pewnego Kazacha, gdzie spotykała się grupa chrześcijan, wrzucono bombę przez komin. Wierni postanowili na razie nie spotykać się, by nie przeżyć ponownie takiego ataku. Wzrastająca liczba nawracających się do Chrystusa wywołuje „gniew miejscowych muzułmanów”.

 

Pakistan: zaatakowano ostatnio trzy kościoły:

1) w Pendżabie spalono Kościół Apostolski. Atak nastąpił po dyskusji miejscowych muzułmanów z chrześcijanami na temat wiary.

2) w tydzień później grupa „bogatych i podpitych” młodzieńców muzułmańskich zaatakowała trzy dziewczyny chrześcijańskie wracające z pracy. Krzyczeli: „Chrześcijanki są tylko po to, by dostarczały przyjemności muzułmanom!”. Dziewczyny jednak odpowiedziały: „Pobożni chrześcijanie nie uprawiają seksu poza małżeństwem”. Te słowa doprowadziły muzułmanów do wściekłości, więc skierowali na dziewczyny swój samochód. Jedna z nich, 17-letnia Kiran Masih, została potrącona i upadła na szybę jadącego auta. Wtedy samochód przyspieszył i na dużej prędkości nagle zahamował. Dziewczyna poleciała do przodu i po chwili już nie żyła. Policja nie prowadzi żadnego dochodzenia, jak to zwykle w Pakistanie w przypadku ataków na chrześcijanki.

3) Chrześcijanin został oskarżony o kradzież, i policja torturowała go, by się przyznał – w czasie tortur nieszczęśnik zmarł.

 

Bangladesz: Państwo Islamskie (ISIS) wzięło na siebie odpowiedzialność za zamordowanie 85-letniego muzułmanina, który został chrześcijaninem.

 

Syria: atak bombowy (24 stycznia) w chrześcijańskiej dzielnicy Kamiszli zabił 3 i ranił 10 chrześcijan. Chrześcijanie uważają, że Kurdowie, którzy oficjalnie niby zwalczają ISIS razem z chrześcijanami, maczali w tym palce. Jeden z przywódców chrześcijańskich powiedział: „Mamy do czynienia z terroryzmem, ale czasami nawet nie wiemy, kto za tym stoi”.

 

Status niemuzułmanów: dhimmi

Niemcy: w raporcie dla Ministra spraw Nadzwyczajnych Federacji Niemieckiej przełożony klasztoru prawosławnego w Gotschendorf igumen Daniil napisał, że chrześcijanie syryjscy i erytrejscy są poddani przemocy, poniżeniu i pogróżkom w obozach dla uchodźców. Muzułmańscy „współtowarzysze” doprowadzają ich do takiego stanu, że wolą wrócić do kraju niż cierpieć w tych obozach w Niemczech. Najgorsza sytuacja spotyka muzułmanów, którzy nawrócili się do Chrystusa, bo ich życie jest zagrożone.

 

Egipt:

1) ks. Ayoub Yousef ze wsi Dalga skarży się, że miejscowi muzułmanie uczynili z cmentarza chrześcijańskiego wysypisko śmieci.

2) Najbardziej prestiżowa i znacząca uczelnia muzułmańska Al-Azhar wydała książkę, w której nawołuje do przymusowego golenia głowy Koptom, oznaczania ich domów jako domów niewiernych – nieczystych, i zachęca muzułmanów, by nawet nie podawali chrześcijanom ręki. Ogolenie głowy jest poniżającym znakiem; w ten sposób postąpili bojówkarze ISIS w Libii z ok. 100 porwanymi Koptami w 2013 r.

 

Turcja:

1) wśród 2 mln uchodźców z Syrii jest ok. 45 tys. chrześcijan, którzy są zmuszeni do ukrywania wiary, by uniknąć przemocy. Modlą się w ukryciu. Zdarza się, że znajdywane są ciała ze ściętą głową.

2) Ormianie są znowu atakowani przez Turków – pamiętajmy, że wymordowanie miliona Ormian w latach 1915-1918 jest faktem, który Turcja stale neguje. W grudniu 2012 r. 85-letnia Ormianka Zadig Kucuk została zasztyletowana, a na jej piersi wycięto duży znak krzyża. Mieszkała w dzielnicy ormiańskiej.

 

Iran: chrześcijanin Ebrahim Firouzi został zaaresztowany w 2013 r. Otrzymał wyrok: rok więzienia i dwa lata wygnania z kraju. Kiedy rok się skończył, oskarżono go o działania zagrażające bezpieczeństwu narodowemu. Ebrahim pozostał w więzieniu dotychczas, mimo że stan jego zdrowia się znacznie pogorszył, i dzisiaj jest krytyczny.

 

Kazachstan: sąd w Astanie skazał Yklasa Kabduakasova na dwa lata robót przymusowych w łagrach za przejście z islamu na chrześcijaństwo. Oficjalnie oskarżono go o szerzenie nienawiści na tle religijnym, które polegało na tym, że podzielił się on swoją wiarą z muzułmanami. Yklas ma ośmioro dzieci.

 

Mali: szwedzki misjonarz, porywany w roku 2012 (przetrzymano go wtedy 10 dni) znowu został porwany w mieście Timbuktu. Kilka tygodni wcześniej muzułmanie zaatakowali chrześcijańską rozgłośnię radiową zabijając 25 osób.

 

Pakistan: kolejna dziewczyna została porwana, zmuszona do przyjęcia islamu i siłą wydana za mąż za muzułmanina. Saima Bibi ma 15 lat. Mimo że w Pakistanie małżeństwo jest dozwolone od lat 16, policja dysponując legalnym aktem małżeństwa odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko porywaczom. Wszystko jest zgodne z prawem!

Czytaj również: Mahomet wzorem dialogu z chrześcijanami

Polecamy też raport (w języku angielskim) dotyczący zniknięcia, przymusowej islamizacji i przymusowego wydawania za mąż za muzułmanów chrześcijanek Egiptu: The Disappearance, Forced Conversions, and Forced Marriages.pdf