Masakra pielgrzymów koptyjskich: 7 zabitych, 19 rannych

Udostępnij to:
Share

Jak dobrze, że pracujący w Polsce imam Youssef Chadid udowodnił Polakom, że islam jest religią pokoju, mówiąc dla prasy: „Gdyby islam nie był religią pokoju, nie byłbym muzułmaninem” oraz „Nie znam muzułmanina, który poparłby jakikolwiek zamach”. Dzięki temu wiemy, że gorliwi muzułmanie mordując pielgrzymujących Koptów reprezentowali religię pokoju i krzewili dobro, pokój i miłosierdzie (bo przecież będąc muzułmanami nie mogliby nawet popierać zamachu). Zatem, w porywie tolerancji z nadmiaru szacunku dla chrześcijan i chrześcijaństwa, gorliwi prawdziwi muzułmanie w piątek 2 listopada rozstrzelali z broni maszynowej dwa autokary i mikrobus. Piątek jest świętym dniem dla muzułmanów, dniem pobożnych i dobrych uczynków – czyli masakra na chrześcijanach z punktu widzenia islamu była pobożnym i dobrym uczynkiem. Zbrodnia (oj, przepraszam, powinienem powiedzieć akcja miłosierdzia) miała miejsce w pobliżu klasztoru św. Samuela Wyznawcy w miejscowości Minya na południe od Kairu. W języku koptyjskim nazwa ta brzmi ⲧⲙⲱⲛⲏ i oznacza miejsce zamieszkania mnichów, którzy zaludniali te tereny w pierwszych wiekach chrześcijaństwa.

Celem pokojowego strzelana do autokarów i mikrobusu było okazanie szacunku muzułmańskiego dla chrześcijan, którzy jechali do klasztoru, by ochrzcić dziecko. W jednym z autobusów jechało 28 członków rodziny, z nich sześcioro zostało rannych. W mikrobusie wracającym z klasztoru z kolei jechała inna rodzina. Siedmioro zabitych znajdowało się właśnie w mikrobusie, z nich sześcioro należało do tej rodziny.

Podobny akt szacunku i miłości do chrześcijan miał miejsce w maju 2017 r., kiedy muzułmanie rozstrzelali autokar jadący do tego samego klasztoru. Wtedy zginęło 26 osób.

Zdarzają się też spontaniczne przejawy masowej tolerancji muzułmanów do chrześcijan i chrześcijaństwa. Na przykład w maju 2016 r. muzułmanie spalili namiot, w którym Koptowie modlili się od roku 2009, kiedy to życzliwi chrześcijanom muzułmanie wymusili na władzy zamknięcie kościoła i niewydanie pozwolenia na budowę lub remont. Czy można spodziewać się większych dowodów szacunku i tolerancji niż zamknięcie kościoła, spalenie kościoła prowizorycznego, ataki bombowe na katedry i rozstrzeliwanie pielgrzymów?

Zabijajcie chrześcijan! Niech dowiedzą się, jacy są prawdziwi muzułmanie!

Tolerancyjne zabijanie Koptów

Zemsta do Pana należy – Koptowie w obliczu prześladowań

Chronologia przemocy w stosunku do społeczności Koptów w ciągu 15 lat (1990-2004)

Kościoły Koptyjskie w Egipcie