Seria porwań chrześcijanek w Egipcie

Udostępnij to:
Share

Jak informuje strona internetowa aina.org, w Górnym Egipcie ostatnio miało miejsce co najmniej 7 przypadków porwania nastoletnich chrześcijanek. Najprawdopodobniej zostały zmuszone do przyjęcia islamu i do wyjścia za mąż za muzułmanów. Nieraz się zdarza, że po pierwszym stosunku taka dziewczyna otrzymuje „rozwód” i jest przekazywana następnemu muzułmaninowi. W ten sposób w majestacie prawa muzułmańskiego są gwałcone chrześcijanki np. w Iraku – według świadectwa jednej z mosulskich chrześcijanek, była „wydawana za mąż i otrzymywała rozwód” nawet 9 razy w ciągu jednej nocy.

Przemoc seksualna nie jest stosowana wyłącznie tam, gdzie trwa wojna. Stosuje się ją wobec chrześcijanek koptyjskich w Egipcie od lat (zobacz więcej na ten temat), jest również stałym elementem życia społeczności chrześcijańskiej w Pakistanie. Nie można więc się dziwić, że ma to miejsce już w Europie.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem z roku 2009 (w języku angielskim) dotyczący zniknięcia, przymusowej islamizacji i przymusowego wydawania za mąż za muzułmanów chrześcijanek Egiptu: The Disappearance, Forced Conversions, and Forced Marriages.pdf

Polecamy również teksty:

Państwo Islamskie spaliło żywcem 19 jazydek za odmowę seksu

Allah lubujący się w gwałtach

Kobiety są celem ataków imigrantów w całej Europie