Wreszcie nazwał to po imieniu

Udostępnij to:
Share

Czynem diabelskim i bezsensownym nazwał Papież Franciszek masakrę czterech misjonarek miłości i ich dwunastu współpracowników (4.03.2016). Zginęli oni w Jemenie z rąk terrorystów. Czyżby dotarło do niego, jaki pokój niesie religia pokoju, promowana przez niektórych księży? A nawet biskupi wychwalają czasami islam… Chcemy wierzyć, że muzułmanie są przeciwnikami terroryzmu? Mamy prawo, ale musimy zatkać uszy i zamknąć oczy, by nie wiedzieć, co się dzieje naprawdę. Teoretycznie przecież w Jemenie walczą sunnici z szyitami – i jedni są muzułmanami, i drudzy, ale krew leje się chrześcijańska…

Misjonarki miłości chcą dalej prowadzić dom opieki nad starcami w Jemenie, gdzie w piątek 4 marca zamordowano ich wspsiostry. Zapowiedziały to w specjalnej nocie. Przypomniały w niej, że bł. Matka Teresa z Kalkuty służyła potrzebującym wszędzie, niezależnie od lokalnej sytuacji. To ona założyła placówkę w Adenie w 1992 r.

Wciąż nie ma wieści o zaginionym w Jemenie księdzu. Został on najprawdopodobniej porwany przez terrorystów, jednak bojówkarze nie potwierdzili jednak faktu porwania pochodzącego z Indii salezjanina, a od napadu o kapłanie nie ma żadnych wieści. Ks. Tom Uzhunnalil zamieszkał przy klasztorze w Adenie po tym, jak w ubiegłym roku islamiści spalili kościół, w którym pracował. Dobrze, że nikt nie wciskał nam ciemnoty, że spalili kościół w afekcie, pałając miłością i tolerancją do chrześcijan.

Módlmy się za Jemen, za małą społeczność chrześcijan Jemenu, którzy błagają Pana Jezusa o nawrócenie swojego kraju i narodu. Módlmy się w ogóle za muzułmanów – na przykład modlitwą, którą ułożyli sami nawróceni do Chrystusa muzułmanie:

Panie Jezu Chryste,

rozwiąż więzy szatana, które krępują muzułmanów,

wyzwól ich, Panie, z grzechu, cudzołóstwa, kradzieży, morderstwa, czarów i zaklęć

przez ożywczą moc Krwi, którą przelałeś na Krzyżu.

Panie, udziel kapłanom mocy wyrzucania złych duchów,

aby wyzwalali ich z kajdan diabła. Amen.

ياربى يسوع المسيح فك رباط الشيطان من على المسلمين جميعهم وحررهم من الخطية والزنا والسرقة والقتل ومن السحر ومن الرقية بقوة دم صليبك المحيى أرسل يارب موهبتك بإخراج الشياطين على باقى الكهنة الأقباط لكى يحرروهم من قيود الشيطان الشريرة

(Modlitwa ta ma wyjątkową moc, ponieważ została zaproponowana przez byłych muzułmanów na Forum Dialogu Cywilizowanego)