Przygotowania do prawosławnej Wielkanocy i refleksja nad przemocą w Boże Narodzenie

Udostępnij to:
Share

Jak wiadomo, według kalendarza Juliańskiego (którego trzyma się prawie całe Prawosławie) Wielkanoc przypada w tym roku 1 maja. Różnica wynika z tego, że rok nie trwa dokładnie 365 dni, i w ciągu 2000 lat data równonocy delikatnie się przesunęła względem daty księżycowej 15 nisan. Dokładniej o tym pisaliśmy w artykule Rany Wielkanocne. Poniżej tabelka dat świąt Wielkanocy, ze strony Kościoła Antiocheńskiego w USA:

daty_Wielkanocy

Chciałoby się wierzyć, że obchody Wielkanocy przyniosą chrześcijanom radość i nadzieję, a nie krew i łzy, jak to miało miejsce na Wielkanoc obchodzoną przez katolików. Jednak widząc pokojowe poczynania religii pokoju nie sposób nie zwrócić uwagę na to, że właśnie chrześcijańskie święta są czasem, a miejsca kultu chrześcijańskiego są miejscem szczególnej aktywności pokojowo nastawionych wyznawców pokojowego Allaha i jego wysłannika Mahometa. Również w Polsce miały wylecieć w powietrze cztery katedry na Boże Narodzenie 2013 roku, byśmy się przekonali, że Allah niesie nam pokój.

W tym roku wspominaliśmy o kilku atakach w okresie Bożego Narodzenia, jednak warto wiedzieć, że było ich o wiele więcej. Raymond Ibrahim opisuje następujące zajścia:

Zastanówmy się: muzułmanie terroryzują chrześcijan w Święta na całym świecie, zarówno na Zachodzie (USA, Belgia, Niemcy), jak i w krajach w większości chrześcijańskich (Filipiny, Kongo), ale też w krajach muzułmańskich (Indonezja, Iran, Autonomia Palestyńska, a nawet poradziecki Tadżykistan) – w tym na terenie Kalifatu (Nigeria, Syria, Irak). Gdzież jest ów enigmatyczny islam umiarkowany, tolerancyjny i pokojowy, o którym tyle się mówi w naszych mediach?

Polecamy również tekst: Najnowsze osiągnięcia pokojowe islamu: 1418 zabitych w lutym 2016 r.