Dżihad to nie tylko ISIS

Udostępnij to:
Share

Jeśli Brytyjczycy i koalicja uderzy tylko w Państwo Islamskie (ISIS) pomijając inne ugrupowania, będzie to fatalny błąd. Okazuje się, że ponad 60% rebeliantów w Syrii to „ekstremiści” dążący do tego samego celu, co ISIS – ostrzega Ed Husajn w Dailymail.uk.

„Badania pokazują, że z 48 ugrupowań rebelianckich  33% – czyli ok. 100 tys. bojówkarzy – wyznaje tę samą ideologię, co ISIS. A jeśli weźmiemy pod uwagę grupy islamistów (pragnących utworzenia państwa zarządzanego według prawa islamskiego – szariatu), ta liczba podskoczy do 60%” – mówi pan Husajn. Jeśli więc zostanie zwyciężone tylko Państwo Islamskie, na jego miejsce natychmiast wejdą inne ugrupowania o tych samych celach i metodach działania. „Ideologia ISIS nie ma barier i nie respektuje granic, i z łatwością morduje ludzi zarówno w Rakce w Syrii, jak i w Paryżu”.

Przygotowany raport ostrzega, by nie rozróżniać między „umiarkowanymi rebeliantami” a „esktremistami”, ponieważ w rzeczywistości wszystkie te ugrupowania współpracują ze sobą w zwalczaniu reżimu Baszara Asada.

Pokojowe osiągnięcia islamu z ostatnich dni podaje strona thereligionofpeace.com:

2015.12.19 (Andkhoy, Afganistan) – Fundamentaliści islamscy ostrzelali urzędnika wracającego z budowy domu dla inwalidów, zginęła osoba towarzysząca.
2015.12.19 (Mogadishu, Somalia) –  Grupa powiązana z al-Kaidą zainstalowała bombę w samochodzie. Wybuch i późniejsza strzelanina spowodowały śmierć 4 osób cywilnych.
2015.12.19 (Shaddadi, Syria) – Państwo Islamskie wykonało wyrok śmierci przez ukamienowanie na 4 osobach za rzekomą niemoralność.
2015.12.18 (Kukoldash, Afganistan) – Talibowie zamordowali trzy osoby cywilne stojące przed sklepem.
2015.12.18 (Timbuktu, Mali) – Trzech pracowników chrześcijańskiego radia zostało brutalnie zamordowanych przed wejściem do studia.
2015.12.17 (Sinjar, Iraq) – Bojówkarze Kalifatu wystrzelili rakietę w stronę małej miejscowości zabijając 10 osób.

W tygodniu od 12 do 18 grudnia 2015 r. w imię Allaha dokonano:

42 ataki dżihadu,

5 ataków samobójczych (Allah akbar),

227 zabitych,

306 rannych w stanie krytycznym.

Od chwili ataku na WTC w Nowym Jorku 11 września do dzisiaj muzułmanie dokonali na świecie co najmniej 27467 ataków terrorystycznych (tyle zarejestrowano).

ISIS świętuje zwycięstwo Allaha w centrum chrześcijaństwa

Zobacz również: Wkład islamu w pokój na świecie

oraz Islam niesie pokój światu!