„Czytałeś już może księgę chrześcijan? Ona mówi o miłości i miłosierdziu”

Udostępnij to:
Share

Widzimy, jak wspaniale wczorajsi wspólnicy razem mordujący chrześcijan (Kurdowie i Turcy), dzisiaj mordują się nawzajem. Masakra na lotnisku w Ankarze jest jednym z elementów ludobójczej natury islamu dążącej do zagłady najpierw niemuzułmanów, a potem również muzułmanów. Allah bowiem nikogo nie kocha, a cała ludzkość jest jego wrogiem.

Jest jednak nadzieja – w tym krwawym okrucieństwie ludzie zaczynają zadawać pytania do Koranu, islamu i imamów. Pytania, na które odpowiedzi islam nie daje i dać nie może, i odkrywają, że odpowiedzią jest Chrystus.

Polska strona Open Doors opublikowała informacje o nawróceniach w Jemenie, gdzie trwają walki między szyitami i sunnitami. Oto tekst:

Wojna w kraju rodzi w muzułmanach wiele pytań

(Open Doors) – Pośrodku charakterystycznej dla wojny przemocy i zniszczenia w Jemenie stale powiększa się żywa wspólnota chrześcijan, którzy gromadzą się potajemnie. Życie każdego naśladowcy Chrystusa jest tutaj zagrożone. W obliczu wojny coraz więcej muzułmanów jest poirytowanych faktem, że ich bracia w wierze zwalczają się wzajemnie. Wielu z nich szuka odpowiedzi na swoje pytania. Dziś spotykamy Yassera* i Sameera* z Sanaa – dotychczas tętniącej życiem stolicy kraju. Yasser uwierzył w Jezusa kilka lat temu, jednak prawie nikt o tym nie wie. Opis tego spotkania jest zlepkiem kilku z nich.

Sprawdzanie Koranu?

Sameer zwraca uwagę na plakat z napisem: „Zabijajcie żydów i chrześcijan!” i pyta Yassera: „Czy żydzi i chrześcijanie naprawdę sa nasimi wrogami? Koran przecież nazywa nas wszystkich potomkami Abrahama. Muzułmanie wydają mi się być bardziej niebezpieczni. Mam już dość przemocy. Czy imamowie naprawdę uczyli nas całej prawdy?” Jeszcze dwa lata temu oboje nie odważyliby się publicznie sprawdzać koranu czy imamów. Teraz jest jednak czas przełomu. „Czytałeś już może księgę chrześcijan?”, pyta Yasser. „Ona mówi o miłości i miłosierdziu”. Sameer wzrusza ramionami: „Nasi imamowie też nam o tym mówią. Widzę jednak więcej nienawiści i strachu”. Yasser dodaje: „Mahomet wymagał od nas przecież czytania także Tory i Biblii. Nie chcesz dowiedzieć się więcej o Bożym miłosierdziu?”

Konflikt pomiędzy tradycją a głodem Boga

Jest dziś coraz więcej rozmów tego typu. Muzułmanie są jednak od najmłodszych lat nauczani odrzucania chrześcijan i ich wiary. Aktualne zwątpienia i trudności powodują wiele pytań, jednak tradycja jest bardzo silna, a odejście od islamu bardzo niebezpieczne. Niektórzy odwracają się od islamu tylko wewnętrznie, inni mają sny o Jezusie. Wszyscy potrzebują naszych modlitw.

Dziękujemy, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Jemenu!

• Dziękujmy Bogu za wierzących w tym kraju i prośmy, aby otrzymywali konieczne wsparcie do ich wzrostu duchowego.
• Módlmy się o poszukujących muzułmanów takich jak Sameer. Prośmy, aby dotykał się ich Pan oraz aby mogli iść właściwą drogą.
• Módlmy się o zakończenie wojny.

Polecamy również tekst:

Kiedy uczciwy muzułmanin dowie się prawdy o islamie…

Pokój Jezusa a pokój Mahometa