Czy wolno muzułmaninowi zgwałcić i poślubić 14-letnią dziewczynkę?

Udostępnij to:
Share

W świetle obowiązującego w Pakistanie prawa – jak najbardziej. Pod warunkiem wszakże, że  zgwałcona przez muzułmanina dziewczynka jest niemuzułmanką.

Jak podaje NDTV, w ciągu pierwszego miesiąca 2020 roku w Pakistanie miały miejsce dwa takie zdarzenia z udziałem dziewczynek Hindusek i jedno z udziałem 14-letniej chrześcijanki, która nazywa się Huma Masih. Porwał ją i zgwałcił Abdul Dżabar, a sąd uznał, że może on poślubić dziewczynkę, gdyż miała ona już swoją pierwszą miesiączkę. Rodzice Humy zebrali dokumenty potwierdzające, że jest ona niepełnoletnia, lecz – jak zazwyczaj się dzieje w sądach muzułmańskich – ich świadectwo nie zostało wzięte pod uwagę. Jedynie świadectwo muzułmanina jest wiarygodne, więc jeśli Abdul powiedział, że miała ona miesiączkę, to sąd uznał, że miała. I nikogo nie obchodzi, że dziewczynka nie chce wychodzić za gwałciciela, że rodzice nie chcą wydawać nieletniej córki za mąż.

Notabene, na stronie Islam Questions and Answers można przeczytać, że muzułmaninowi wolno poślubić również dziewczynkę, która w ogóle nie miała miesiączki (na podstawie al-Talaaq 65:4 oraz Tafseer al-Tabari, 14/142)

Poza tym w zbiorze hadisów Abu Dawuda (nr. 2150) oraz Muslima (3433) można znaleźć egzegezę teologiczną wersetu z Koranu 4:24. Werset brzmi: „[są wam zabronione] kobiety zamężne, oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice”. Hadis opowiada, że po kolejnym napadzie niektórzy z muzułmanów nie chcieli gwałcić pojmanych kobiet w obecności ich mężów, mimo że byli to niemuzułmanie. Wtedy Mahomet wytłumaczył im, że przecież Allah zesłał jasne polecenie: „[są wam zabronione] kobiety zamężne, oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice. (…) Zaprawdę, Allah jest wszechwiedzący, mądry!”. Skoro więc muzułmanie zawładnęli tymi kobietami, mają je gwałcić!

Polecamy również:

Dlaczego muzułmanie gwałcą 9-letnie dziewczynki?

Europejki gwałcone, Allah zadowolony

Prawie połowa gwałconych Szwedek to niepełnoletnie dziewczyny

Jak muzułmanie kulturowo nas ubogacają: „Zgwałciłem 250 kobiet, zabiłem 900 osób”

Seksualna islamizacja Wielkiej Brytanii – około miliona ofiar

Bangladesz: islamizacja drogą płciową

52-letnia kobieta w Austrii zislamizowana drogą płciową

Dlaczego Szwecja promuje muzułmańskich gwałcicieli?

Jak zgwałcić kobietę – szkolenie dla chłopców 13-15 lat