Wielki Piątek – męka Pana Jezusa Chrystusa

Udostępnij to:
Share

Muzułmańska ideologia sukcesu polega na tym, żeby przejąć pieniądze i osiągnięcia niemuzułmanów, zniszczyć wszystko niemuzułmańskie, zmusić wszystkich do przyjęcia islamu i panować nad wszystkimi, zabijając każdego, kto tylko nie zgadza się z muzułmańską władzą. Zabijać należy również muzułmanów, którzy nie są zbyt muzułmańscy, nie wyłączając umiarkowanych duchownych. 11 kwietnia na przykład Państwo Islamskie zamordowało dzieci imama, który nie chciał walczyć z niewiernymi. Chcieli zamordować imama, ale ten zdołał uciec, więc bojówkarze zaatakowali jego dom i zastrzelili jego dzieci. Przecież Allah nie może znosić imama, który nie chce walczyć z niewiernymi! Koran żąda (9:4-5):

A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!

W takich warunkach tolerancji i dialogu przyszło żyć chrześcijanom, których kraje zostały podstępnie lub siłą zdobyte przez muzułmanów. Dlaczego jednak mimo wszystko trwają przy Chrystusie i nie przyjmują islamu? Dlatego że zakatowany Chrystus zmartwychwstając dał nam nadzieję nie tylko na poprawę naszej obecnej sytuacji, ale przede wszystkim na prawdziwe życie wieczne:

A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach. Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania. Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. (1 Kor 15, 17-20)

Zmartwychwstały Jezus siedzi po prawicy Ojca i nieustannie wstawia się za nami (Hbr 9,24).

Mahomet znajduje się w piekle (Koran, sura 19:71) i potrzebuje, by muzułmanie wstawiali się za nim. Czy może będąc w piekle zagwarantować, że do raju pójdą jego wyznawcy, np. ciotka, z którą uprawiał seks nekrofilski, czy dżyhadyści mordujący niewiernych? Czy może komuś zapewnić życie wieczne?

Zwycięstwo jest po stronie Chrystusa, choć to właśnie wyznawcy Mahometa mordują nas na całym świecie łudząc się, że coś w ten sposób zyskują.

Polecamy do wysłuchania i refleksji pieśń dotycząca męki Pańskiej w wykonaniu Fairouz:

Tekst pieśni w języku arabskim:

O_habibi

Prosimy też o modlitwę za muzułmanów, by Bóg otworzył im oczy i wyrwał z mocy szatana. Propozycja tekstu modlitwy tutaj>>>