Ojciec porwanej chrześcijanki oskarżony przez sąd muzułmański

Udostępnij to:
Share

Chrześcijańskie radio Vision informuje, że porwana w styczniu 2020 r. i zmuszona do poślubienia muzułmanina dziewczynka powróciła do swojej rodziny. Niemająca 17 lat Sadiya Amos jest chrześcijanką i mieszka w nigeryjskim regionie Kubau (stan Kaduna), zdominowanym przez muzułmanów. W celu wydania jej za mąż władze podrobiły jej akt urodzenia, zwiększając wiek do 19 lat. Po miesiącu Sadiya uciekła od porywaczy i wróciła do domu.

Ojciec Sadii, chrześcijanin Amos Chindo, został zmuszony do stawienia się przed sądem muzułmańskim. Sędzia i prawnik, który podawał się za adwokata Sadii, obsypali go pogróżkami. Wysunięto też poważne oskarżenie o to, że Amos przeszkadza córce w przyjęciu islamu. Jak wiemy, za odmowę przyjęcia islamu niejedna chrześcijanka zapłaciła życiem, również w Europie.

Jak wiadomo, Nigeria jest republiką federalną. Głową państwa jest prezydent Muhammadu Buhari, który jednocześnie sprawuje funkcję szefa rządu. Nigeria jest najliczniej zaludnionym państwem Afryki – ok. jedną piątą populacji kontynentu stanowią obywatele Nigerii, jak podaje Wikipedia. Widać gołym okiem, że nawet bez okrucieństw Boko Haramu chrześcijanie Nigerii doświadczają wszelkich wspaniałości, jakie niesie ze sobą prawo szariatu.

Polecamy też inne wiadomości z Nigerii: