Wielkanocne życzenia od tolerancyjnej religii pokoju: petarda i ponad 200 zabitych w czasie Mszy

Udostępnij to:
Share

Jak wszyscy wiemy, islam i terroryzm nie mają nic wspólnego, oraz że islam uczy szacunku i tolerancji dla chrześcijaństwa i chrześcijan.  Niestety, nie wiedzą o tym muzułmanie, bo na całym świecie w imię Allaha bezczeszczone są kościoły, zaś księża i wierni są mordowani w czasie Mszy świętych.

Dzieje się to na całym świecie, i w tym roku tolerancyjna i pokojowa masakra wielkanocna dla Allaha miała miejsce na Sri Lance. Jak podaje strona euroislam.pl, w niedzielę wielkanocną 21.04.2019 r. we wczesnych godzinach porannych trzy eksplozje spustoszyły kościoły w Kochchikade, Negombo i Batticaloa, w których akurat odbywały się nabożeństwa wielkanocne. Prawie jednocześnie doszło do wybuchów w czterech hotelach. Wiele osób zginęło na miejscu, jeszcze więcej zostało rannych. Po upływie kilku godzin w stolicy kraju, Colombo, eksplodowały dwa następne ładunki powodując kolejne ofiary.

Według ostatnich informacji w zamachach tych zginęło ponad 200 osób, wśród nich 35 obcokrajowców. Liczba ta może jednak w następnych dniach wzrosnąć, ponieważ spośród 470 rannych wielu może jeszcze przegrać walkę o życie.

Po dramatycznych  wydarzeniach narasta frustracja, spowodowana ujawnieniem relacji służb specjalnych, które ostrzegały przed możliwymi atakami, a rząd „nic nie zrobił, żeby zapobiec tragedii”. W dokumencie pojawia się nazwa NTJ (National Thowheeth Jama’ath) radykalnej grupy muzułmańskiej, która w ubiegłym roku była powiązana ze zniszczeniem buddyjskich posągów. Prawdopodobnie głównym organizatorem tych ataków był imam Moulvi Zahran Hashim, duchowy przywódca tego ugrupowania. Jedna z jego wypowiedzi na twitterze głosi: „Allah stworzył tę ziemię dla muzułmanów, tylko muzułmanie mają prawo rządzić!”

W tym samym czasie w Monachium (Niemcy) czarnoskóry imigrant z długą brodą wdarł się do kościoła p.w. św. Pawła i z okrzykiem „Allah akbar!” rzucił w tłum modlących się petardę. Podaje się, że 24 cztery osoby doznały obrażeń.

Miejmy na uwadze, że Wielkanoc jest czasem muzułmańskich ataków terrorystycznych od dawna i w wielu miejscach na całym świecie. Oto przykłady:

Wielkanocny atak terrorystyczny we Włoszech

W Pakistanie udaremniono Wielkanocny zamach terrorystyczny

Wielkanocne przesłanie religii pokoju: 69 zabitych, 341 rannych w Pakistanie

Wielka Sobota – czworo zamordowanych dla Allaha w Nigerii

Chronologia przemocy w stosunku do społeczności Koptów w ciągu 15 lat (1990-2004)

Allah jest wielki – 899 pomordowanych w kwietniu 2018 r.

Krwawy bilans dżihadu: 727 zamordowanych i 775 rannych w marcu 2019 r.