Narodzenie Chrystusa oznacza miłość i pokój

Udostępnij to:
Share

Po arabsku to brzmi:

 ميلاد يسوع المسيح، ميلاد المحبة والسلام

Wystarczyło, że terroryści palestyńscy nieco ograniczyli swoją aktywność, a już Betlejem pęka w szwach, turyści i pielgrzymi nie znajdują wolnych miejsc w hotelach – podaje strona Abouna.org. Okazało się, że całe narzekanie Palestyńczyków na Izrael, który jakoby blokuje dostęp turystom do chrześcijańskich miejsc świętych, jest fikcją. W rzeczywistości dopiero dzięki istnieniu państwa Izrael po raz pierwszy Bazylika Narodzenia może być porządnie wyremontowana, bo normalnie w krajach islamu (do jakich należała Palestyna przez kilkanaście wieków przed odrodzeniem Izraela) remont kościołów lub budowa nowych jest po prostu uniemożliwiona. Warto jednocześnie przypomnieć, że nikt inny, jak właśnie palestyńscy bojówkarze niby zwalczający państwo Izrael zbezcześcili Bazylikę Narodzenia w Betlejem w roku 2002. I można sobie bez trudu wyobrazić, co może się stać z chrześcijaństwem palestyńskim, gdyby państwo Izrael zostało zwyciężone przez Hamas, Fatah, Hezbollah i inne tym podobne ugrupowania dżihadystów. Wystarczy spojrzeć na strefę Gazy, gdzie chrześcijaństwo praktycznie przestało istnieć. Tak samo zresztą łatwo można sobie wyobrazić świat bez islamu.

228_5

W odróżnieniu od Mahometa, Jezus Chrystus przyniósł na świat miłość, nadzieję i pokój. Sęk w tym, że niektórzy wypowiedzieli Mu wojnę: „Nie chcemy, żeby ten królował nad nami” (Łk 19,16). Módlmy się więc za nich, by Bóg otworzył ich oczy na Prawdę, Miłość i Przebaczenie. I miejmy nadzieję, że nie dojdzie do takich manifestacji pokojowej natury islamu, jak w Boże Narodzenie roku ubiegłego.

Propozycja modlitwy za muzułmanów jest tutaj>>>

Mając na uwadze dramatyczne niszczenie chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu na naszych oczach, łączmy się w modlitwie z naszymi współbraćmi chrześcijanami. Dlatego zachęcamy do posłuchania kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych w języku arabskim.

Poniżej bizantyjski hymn Kościoła Antiocheńskiego w języku arabskim:

Następny link to kolęda „Cicha noc” w wykonaniu Faruz (عيد الليل – فيروز), a także inne pieśni Bożonarodzeniowe:

A na koniec całkiem współczesna piosenka bożonarodzeniowa w pięknym wykonaniu: Sara Sherif, Fady Faek i Piotr Malak

 

UWAGA!!!

Kolędy obrażają muzułmanów