Księże Kardynale, proszę nas proislamsko nie agitować

Udostępnij to:
Share

„Księże Kardynale, proszę się nie gniewać, ale na żądanie naszych Wyborców i w swoim imieniu to powiem: Proszę nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy przy użyciu takiej interpretacji zasad naszej wiary, byśmy wbrew jasnemu nakazowi obrony Krzyża, wbrew naszej instynktownej niezgodzie i uzasadnionemu strachowi o nasze życie i bezpieczeństwosprowadzali do chrześcijańskiego kraju broniącego się właśnie przed lewacką agresją kulturową – migrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu i »integrowali się« z nimi, skoro pierwszym religijnym celem tych »gości« jest nawracanie innowierców na islam, często przez zastraszanie i terror” – zaczyna swój list posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz. List posłanki jest reakcją na homilię, którą metropolita warszawski Kardynał Nycz wygłosił w minioną niedzielę na mszy św. z okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

Chrystus nie był muzułmaninem, ani »uchodźcą« czy »migrantem« w obecnym groźnym i odpychającym znaczeniu i we wrogim dla chrześcijaństwa obecnym kontekście historycznym. Zrównanie Chrystusa z obecnym uchodźcą islamskim, migrantem terroryzującym goszczące go miejsce jest – myślę – nadużyciem wobec naszej wiary i wobec nas” – zauważa prof. Pawłowicz odwołując się do słów papieża Franciszka, które w homilii przytoczył kardynał.

„Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować i nie zawstydzać »nieprzyjmowaniem uchodźców«, czytaj: Chrystusa” – apeluje w liście Pawłowicz.

Czytaj cały tekst na stronie TVP.info

Życzliwi chrześcijanom muzułmanie zdemolowali katedrę w mieście Marsabit

Mówmy dobrze o islamie

Dlaczego islam toleruje przemoc?

Osiągnięcia islamu w 2017 r.: 15 tysięcy pomordowanych

Islam poważnie zagraża bezpieczeństwu Polski

Otwarty list byłych muzułmanów do Papieża Franciszka

Chrześcijanie powinni więcej myśleć o islamie i Mahomecie