Wyrok na skazaną na karę śmierci katoliczkę Asię Bibi skasowany!

Udostępnij to:
Share

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i prosimy o dalsze wstawiennictwo u Pana za cierpiącymi braćmi i siostrami w krajach islamu.

Pakistański Sąd Najwyższy uznał, że w czasie procesu Asi Bibi, w wyniku którego pakistańska chrześcijanka została skazana na śmierć, zarówno w sądzie I jak i II instancji wystąpił szereg błędów i nieprawidłowości, które mogły w istotny sposób wpłynąć na decyzję sądu. Wydany w wydany w październiku ubiegłego roku wyrok śmierci został unieważniony.

W mocy pozostaje jednak zagrożone najwyższym wymiarem kary oskarżenie o bluźnierstwo. Katoliczka mogłaby już dziś opuścić więzienie, jednak nie może opuszczać kraju. Oskarżona wraz z rodziną podjęła decyzję, że do czasu rozprawy pozostanie w więziennej celi. W przeciwnym razie czekałby ją samosąd dokonany przez „miłujących pokój” wyznawców islamu.
Czytaj cały tekst: www.pch24.pl

Asia Bibi jest chrześcijanką, skazaną na śmierć w wyniku oskarżenia o „bluźnierstwo” przeciwko islamowi. W rzeczywistości w rozmowie z sąsiadką powiedziała: „Jezus z miłości do nas umarł za nasze grzechy. Co zrobił dla nas Mahomet?” Taka wypowiedź zgodnie z pakistańskim „prawem przeciwko bluźnierstwu” kwalifikuje do kary śmierci. Od roku 2010 Asia Bibi znajduje się w więzieniu oczekując na wykonanie wyroku.

Czytaj również o innych oskarżeniach o „bluźnierstwo”.

Cuda Mahometa – gadające rzeczy

Cuda Mahometa – Koran i rozcięcie Księżyca

Jak postąpiłby Mahomet?