Powstanie i uzbrojenie ISIS to plan krajów arabskich

Udostępnij to:
Share

Jezydzi, którzy obok chrześcijan najbardziej ucierpieli z rąk barbarzyńskiego Państwa Islamskiego, opublikowali na stronie https://twitter.com/yazedi2013 zdobyty przez nich tajny dokument (poniżej), wysłany przez amabasadę Kataru w Trypolisie (Libia). W piśmie informuje się o przygotowaniu dobrze wyszkolonych 1800 ochotników do wysłania do Iraku, przez Turcję i tereny „Kurdystanu”. Z daty pisma (10.02.2013 r.) i jego tresci wynika, że zasilanie ISIS nastąpiło za wiedzą i zgodą władz kurdyjskich. Także termin nie jest przypadkowy: rok i cztery miesiące później ISIS przejeło Mosul, Dolinę Niniwy i Sindżar (Jezydów), a w dniu następnym Kurdowie (którzy opuścili Mosul z zostawionym sprzętem wojskowym) przejeli Kirkuk. To nie może być zbieg okoliczności, lecz perfidnie uzgodniony plan.
Bezcenny dokument potwierdza kolaborację i współpracę między Katarem, Turcją i Kurdami. Libia stała się terenem werbowania i szkolenia dżihadystów.

13076657_1065692616786853_4770028614684608424_n

Oto jego tłumaczenie polskie:

Ambasada Państwa Katar

Trypolis

/Godło państwowe/

tajne

Data: 10.02.2013 r. 

Jego ekscelencja Dyrektor Departamentu Spraw Arabskich,

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Doha

 

Serdeczne pozdrowienia,

 

Dotyczy: Przygotowanie ochotników do walki w Iraku

 

            Pragniemy powiadomić waszą ekscelencję, że zostało przygotowanych 1800 ochotników z krajów Maghrebu oraz Afryki Północnej do walki w Iraku. Zakończyli oni swoje szkolenie wojskowe i bojowe i opanowali umiejętności posługiwania się szczególnie bronią ciężką. Szkolenie odbyło się na poligonach w Zintan, Benghazi, Zawija i Misrata. W związku z tym proponujemy wysłanie ich w trzech rzutach z portów libijskich do Turcji, a stamtąd do Iraku, poprzez terytorium Kurdystanu. Te grupy będą gotowe do wymarszu w ciągu przyszłego tygodnia.

            Prosi się o skoordynowanie kwestii transportu ze stroną turecką, by bojowników przyjęła w odpowiednim porcie i o poinformowanie nas o terminach, które uważacie za odpowiednie do wysłania owych grup.

            Do wiadomości i zapoznania się!

Prosimy waszą ekscelencję o przyjęcie najszczerszych wyrazów szacunku i poważania.

 

/-/ Podpis

Nayif Abdullah El-Amadi

P.O. i w zastępstwie

ISIS świętuje zwycięstwo Allaha w centrum chrześcijaństwa

 Polecamy też teksty 

Dżihad w Syrii to sprawa wszystkich muzułmanów!!!

oraz

Muzułmanki w akcji – jedne uspokajają, inne zabijają