Nawrócony Saudyjczyk prosi: „Módlcie się za nasz kraj”

Udostępnij to:
Share

Wychowałem się w konserwatywnej rodzinie sunnickiej. Islam dla mnie był doskonałym rozwiązaniem. Myślenie o wierze w Jezusa Chrystusa było mi całkowicie obce.

Moje życie było kłamstwem. W rzeczywistości wcale nie szukałem Chrystusa, ale Chrystus szukał mnie. W 2007 r. rozpocząłem pracę. W tym czasie, w pracy, spotkałem kolegów z Zachodu, którzy pracowali ze mną. Oczywiście nie wszyscy, i nawet nie większość z nich była chrześcijanami. Zauważyłem duże różnice w zachowaniu niewielkiej grupki, która wierzyła w Chrystusa. Bardzo różnili się od pozostałych kolegów z Zachodu.

Pewnego dnia jeden z moich kolegów miał ze mną krótką rozmowę. Zapytał mnie: “Co ty wiesz o Chrystusie?” Odparłem: “Może mi opowiesz?” Połowa z tego, co mi mówił, wleciała jednym uchem i wyleciała drugim.

Kiedy wyjeżdżał z kraju, dał mi pendrive’a. W domu otworzyłem pliki, i okazało się, że tam jest cała Biblia.

Przez 6 miesięcy czułem się zagubiony. Już nie byłem muzułmaninem, ale nie wierzyłem też w Chrystusa. Modliłem się do Pana, pragnąc poznać, czy to, co jest napisane w księdze nazywanej Biblią jest prawdą. Modliłem się i gorzko płakałem, bo nie rozumiałem, dokąd zmierzam. Modliłem się do Pana prosząc: “Panie, pokaż mi drogę do Ciebie. Pozwól mi poznać, kim Ty jesteś”. Kiedy modliłem się, pokój wypełnił moje serce i jakbym usłyszał głos Pana: “Oto JESTEM”.

Pan Jezus Chrystus posłał ludzi, by nauczyli mnie Słowa. Studiowałem Biblię razem z nimi, i wtedy Pan otworzył moje serce i uwierzyłem w Niego. Pan Jezus Chrystus przyszedł na ten świat, by zbawić nas przez swoją łaskę i miłosierdzie. Pan był w stanie pociągnąć mnie do siebie. Wybrał mnie, bym poszedł za Nim. Mam nadzieję, że każdy, kto słucha lub ogląda mnie, pomodli się za nasze rodziny i nasz kraj Arabię Saudyjską. Pomódlcie się za nich, by mogli poznać Prawdę. Oni pragną zadowolić Boga, ale niestety im się to nie udaje.

To świadectwo zostało nagrane na YouTube (po arabsku z napisami angielskimi):

Polecamy modlitwę za muzułmanów>>>

Krew męczenników przynosi owoce!!!

Bracia Muzułmanie! Koran nakazuje nam nawrócić się do Jezusa!!!

Ukryci chrześcijanie w Mekce

Arabia Saudyjska – wzór stosowania szariatu