Ukryci chrześcijanie w Mekce

Udostępnij to:
Share

Piątek, 24 kwietnia 2009, Eric Leijenaar, korespondent Worthy News

Mekka, Arabia Saudyjska (Worthy News)

Chrześcijanie założyli podziemny Kościół w Mekce, dla muzułmanów najświętszym mieście islamu, podczas gdy dziesiątki tysięcy innych saudyjskich chrześcijan modli się poprzez internet. Istnienie tej misji zostało potwierdzone 24 kwietnia 2009.

„Nie jest jasne ilu ludzi bierze udział w nabożeństwach mekkańskiego Kościoła, ponieważ boją się o tym otwarcie mówić”, powiedział Jaap Bönker, dyrektor holenderskiej organizacji Arabische Wereld Zending (Arabska Misja Światowa), który ma bliski kontakt z wierzącymi w krajach muzułmańskich.

Informacje o ukrytym Kościele przychodzą pomimo surowych reguł zabraniających niemuzułmanom wstępu do Mekki, przed którą wielki znak drogowy ostrzega o tym obcych (niemuzułmanów).

Bönker dodał, że ok. 70 tys. ludzi spotyka się na wielbieniu Boga w miejscu, które zostało nazwane saudyjskim „Skype’owym Kościołem”, nawiązującym do programu, który pozwala na względnie bezpieczną komunikację pomiędzy jego użytkownikami.

Chrześcijański ruch

Bönker dodał także, że w „sercu islamu” rozwija się chrześcijański ruch pomimo raportów o prześladowaniu chrześcijańskich konwertytów.

Bönker podkreślił, że jego organizacja cały czas otrzymuje raporty o „Bożej aktywności” w całym świecie muzułmańskim, włączając w to Iran i Arabię Saudyjską. Powiedział też, że są „setki chrześcijan” w autorytarnie rządzonej Libii, w której było ok. 20 znanych mu wierzących w 2003 (liczba ta tak naprawdę jest znacznie wyższa, wziąwszy pod uwagę także wiernych Kościołów tradycyjnych – przyp. tłum.).

Satelitarne radio, programy telewizyjne i internet w połączeniu z „utratą wiary we własną religię oraz z wizjami i snami” odgrywają kluczową rolę w szerzeniu chrześcijaństwa. Arabska Misja Światowa bada możliwości pomocy nowym wierzącym w Arabii Saudyjskiej. „Tak czy inaczej, jest ewidentnie widoczne, że sam Bóg uczy swój lud przez Swojego Ducha”, dodał Bönker.