Muzułmanie krzyczą przy domu Jezusa: islam zdominuje świat!

Udostępnij to:
Share

Napis na banerze przy meczecie przed Bazyliką Zwiastowania w Nazarecie: „Żadna inna religia oprócz islamu nie będzie zaakceptowana przez Allaha”

31.12.2006 r. islamskie grupy odbyły zbrojny marsz przez główne ulice Nazaretu. Marsz uwypuklił tylko w ten sposób ciężką sytuację, w jakiej są chrześcijanie w tym starożytnym mieście, gdzie muzułmanie stali się większością, a członkowie zmniejszającej się chrześcijańskiej populacji znoszą regularne zastraszanie.

Nazaret, uważany za jedno z najświętszych miast dla chrześcijan, jest opisany w Nowym Testamencie jako dom dzieciństwa Jezusa. W Nazarecie jest wiele ważnych świątyń i kościołów, m.in. słynna Bazylika Zwiastowania. W tym mieście archanioł Gabriel zwiastował Maryi, że zostanie Matką Jezusa.

Ruch Islamski, główna polityczna siła w Nazarecie, utrzymuje, że celem zorganizowania marszu były obchody Święta Ofiary, podczas którego Abraham rzekomo miał złożyć swojego syna Izmaela w ofierze. Zarówno żydzi, jak i chrześcijanie uważają, że to Izaak był tym, którego Abraham miał złożyć w ofierze według Biblii.

Liderzy Ruchu Islamskiego paradowali w dół głównymi arteriami Nazaretu wymachując swoją zieloną flagą. Młodzi uzbrojeni muzułmanie podczas marszu uderzali w bębny, podczas gdy jeden człowiek wykrzykiwał cały czas przez megafon „Allah jest wielki”. Setki działaczy kroczyły dumnie wykrzykując „Islam jest jedyną prawdą” oraz „Islam zapanuje nad wszystkim”.

Dziesiątki tysięcy mieszkańców Nazaretu, w większości muzułmanie, zebrały się na ulicach, kiedy marsz przechodził. Dzieci puszczały w niebo petardy, które czasami lądowały niebezpiecznie blisko tłumów.

Wielu chrześcijan mieszkających w Nazarecie trzymało się z dala od tego „wydarzenia” z wyjątkiem właścicieli sklepów, którzy akurat pracowali w tym rejonie. WND (WorldNetDaily) zaobserwowało, jak kilku młodych muzułmanów, biorących udział w marszu, zaczęło atakować trzech miejscowych sklepikarzy.

Podczas gdy marsz został zapowiedziany jako uczczenie Święta Ofiary, jego militarny wymiar był aż nadto wyraźny. Parada była raczej pokazem siły, niż ulicznym świętem.

„Zamiarem marszu było zastraszenie chrześcijan” – powiedział Salim, chrześcijan mieszkający w Nazarecie, który prosił, aby jego nazwisko zostało utajnione w obawie przed muzułmańską zemstą na tych, którzy otwarcie mówią prawdę. „To jest część metod używanych przez muzułmanów. Chodzi o to, aby stworzyć atmosferę, w której chrześcijanie będą wiedzieli, że muzułmanie są główną siłą w mieście, a chrześcijanie nie są już dłużej mile widziani” – powiedział Salim.

Ahmed Zohbi, radny Nazaretu oraz przywódca grupy skupiającej miejscowe islamskie ugrupowania, zaprzecza „oskarżeniom” Salima, utrzymując, że „nie ma żadnego problemu” między chrześcijanami i muzułmanami w Nazarecie. „Chcemy tylko świętować. Muzułmanie nie mają nic przeciwko swoim chrześcijańskim braciom. Nasze społeczności mogą się różnić, ale chcemy żyć razem w pokoju” – powiedział Zohbi dla WND.

Chrześcijanie, z którymi przeprowadzono wywiady, mówią jednak co innego. Podobnie jak chrześcijanie w Betlejem, ci z Nazaretu mówili o atakach na chrześcijańskich sklepikarzy oraz gwałtach dokonywanych na chrześcijankach przez muzułmanów. Izraelskie służby bezpieczeństwa twierdzą, że większość wypadków nie jest notowanych, ponieważ chrześcijanie boją się o nich mówić z obawy przed muzułmanami.

Jeden chrześcijan powiedział, że przemoc i zastraszanie wobec chrześcijan wzrasta w miarę zbliżania się lokalnych wyborów. Islamskie partie, kiedyś w mniejszości w radzie miasta, są teraz tylko o jedno miejsce od pozycji dominującej. „Podczas ostatnich wyborów muzułmanie na ulicach otwarcie grozili chrześcijanom. Próbowali zatrzymać niektóre samochody jadące na wybory” – powiedział Salim.

W październiku 2000 r. chrześcijański burmistrz Nazaretu, Ramiz Jaraisy, został pobity przez członków opozycyjnych partii islamskich.

Chrześcijańska ludność Nazaretu wynosi obecnie ok. 37% wedle danych Izraelskiego Biura Statystycznego, które notuje ciągły spadek chrześcijańskiej populacji tego miasta. Podobna sytuacja utrzymuje się we wszystkich miastach na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy zdominowanych lub rządzonych przez muzułmanów.

Siham el-Fahum, muzułmańska radna Nazaretu i miejscowa historyczka przyznaje, że chrześcijanie uciekają z miasta z powodu napięć chrześcijańsko-muzułmańskich. „Nie ma wątpliwości, że sytuacja chrześcijan w Nazarecie jest zła” – powiedziała el-Fahum dla WND. „Chrześcijanie lubią żyć tam, gdzie życie jest dla nich dobre, podczas gdy muzułmanie są bardziej przywiązani do swojej społeczności i zostają, kiedy czasy są trudne. Muzułmanie w Nazarecie chcą więcej dominacji, a jedyną drogą do uzyskania jej jest zrobienie tego kosztem chrześcijan, w sposób pozornie niezauważalny, poprzez delikatną zmianę stanu równowagi, zawsze z negatywnymi konsekwencjami dla chrześcijan.

Jak wielu innych muzułmanów w Nazarecie, el-Fahum twierdzi, że chrześcijanie kilka razy „sprowokowali” muzułmańskie zamieszki. Powiedział jednak, że w „próbie sił muzułmanie i tak wygrywają”. Według el-Fahum konflikt rozpoczął się w 1998 r., kiedy Izrael zezwolił muzułmanom na wybudowanie meczetu naprzeciw Bazyliki Zwiastowania, na przyległym do Bazyliki terenie o powierzchni 6,5 tys. stóp kwadratowych, który uważają za miejsce pochówku bratanka Saladyna. Teren poprzednio mieścił publiczną szkołę. Chrześcijanie twierdzą, że wówczas teren nie był uważany przez muzułmanów za święty…

W 2002 r. Izrael uchylił pozwolenie na budowę meczetu pod wpływem protestów Watykanu i Białego Domu. Nazaretańscy muzułmanie tymczasem zajęli miejsce i wznieśli meczet z namiotu. Przywódcy islamskich ruchów zażądali od władz miejskich nadania prawa własności do tego terenu muzułmanom.

Muzułmanie odbywają regularne modły na zajętym przez siebie miejscu, przyciągając wielką liczbę wiernych zwłaszcza w piątki. Wczorajsze modlitwy (z 1.01.2007) zostały poprzedzone kazaniem, w którym lokalny szejk krzyczał przez głośnik: „Islam zdominuje świat”. Kazanie było słyszane przez duchownych wewnątrz Bazyliki Zwiastowania.

Zohbi wezwał muzułmanów do wnoszenia roszczeń wobec miejsc w Nazarecie, które „powstały wcześniej niż chrześcijaństwo” Według niego „Bazylika Zwiastowania została zbudowana w 1955 roku”.

Archeolodzy natomiast utrzymują, że pierwsza świątynia na miejscu obecnej Bazyliki powstała w połowie IV w., z ołtarzem w miejscu groty, w której mieszkała Maryja. Pierwotny Kościół Zwiastowania został zburzony podczas podbojów muzułmańskich Ziemi Świętej. Odbudowany został ponownie zburzony podczas wojen krzyżowych. Ponownie odbudowany w 1730 r., został następnie powiększony w 1877 r. Struktura kościoła została natomiast całkowicie przebudowana w 1955 r.

Módlmy się o to, aby Pan zachował to miejsce w pokoju, oraz dał cieszyć się pokojem chrześcijanom mieszkającym na ziemi, gdzie On sam się wychował.

źródło: My Christian Blood

Polecamy również teksty:

Budujmy meczety w Polsce

Oświadczenie w sprawie zamiaru budowy meczetu w Krakowie

Bruksela stolicą europejskiego dżihadu