Robiliśmy to, czego naucza islam: atakowaliśmy chrześcijan

Udostępnij to:
Share

Świadectwo Tofika, muzułmanina z półwyspu Somalijskiego, który studiował w medresie, by zostać imamem, a potem przechodził różne szkolenia, m.in. w Arabii Saudyjskiej, by szerzyć islam w Afryce. Czynił to gorliwie i skutecznie – wybudował 16 meczetów w swoim regionie.

„W szkole uczyłem się wszystkiego o islamie. Częścią tego nauczania było to, jak należy zniszczyć chrześcijaństwo. Więc ćwiczyliśmy to, czego nas uczono: atakowaliśmy chrześcijan.

Biliśmy ich, niszczyliśmy kościoły, paliliśmy Biblie. Nasi nauczyciele zawsze nas informowali, kiedy otwierano np. nowy kościół w mieście, i wtedy szliśmy, by zaatakować chrześcijan i zniszczyć ich nowo otwarty kościół. Tak robiliśmy”.

Pan Jezus ukazał się Tofikowi we śnie, powołując go do pójścia za Sobą. Mówił: „Kiedy pójdziesz za Mną, zapłacisz wysoką cenę. Będziesz prześladowany, ale nie bój się, w końcu odniesiesz zwycięstwo, bo Ja jestem z tobą”.

W końcu Tofik postanowił zostać chrześcijaninem. Muzułmanie, przede wszystkim współplemieńcy, zaczęli go nachodzić z pogróżkami:

„Przychodzili do mnie do domu mówiąc: ‘Ten brat już nie żyje’. W naszej kulturze mienie zmarłego jest do podziału. Więc zniszczyli mój dom, podpalili go, zabrali moje bydło i resztę moich rzeczy. Potem fałszywie oskarżyli mnie, że niby spaliłem czyjś dom, więc trafiłem do więzienia i przed sąd. Dopiero wtedy wyszło, że oskarżenie jest fałszywe, bo świadkowie składali sprzeczne zeznania”.

Po wyjściu z więzienia Tofik zaczął ewangelizować muzułmanów, doprowadzając do nawrócenia ok. 200 osób. Za to został brutalnie zaatakowany i pobity tak, że oprawcy myśleli, że on nie żyje. Znowu spalili jego dom, a także posiadłości jego dzieci. Tańczyli i śpiewali świętując, że wreszcie rozprawili się z misjonarzem.

Początkowo Tofik pragnął zemsty, ale potem sobie przypomniał, że Jezus od razu mówił o prześladowaniach. Wtedy wycofał pozew, i prześladowcy zostali zwolnieni. „Musimy zacząć kochać ludzi i okazywać im miłość. Musimy być cierpliwi, i powoli muzułmanie przyjdą do Chrystusa”.

źródło: worldwatchmonitor.org

Zachęcamy do modlitwy za muzułmanów, np. zaproponowanej w artykule Bogu zależy na zbawieniu każdego człowieka

Przy okazji warto zastanowić się nad zachowaniem uchodźców muzułmańskich w Europie, nad dialogiem z islamem oraz nad tym, co możemy dla nich zrobić