Zdjęcia z ataków w Aleksandrii

Udostępnij to:
Share

W lutym 2012 r. Głos Prześladowanych Chrześcijan opublikował wiadomość:

Nieco ponad rok temu Amira Maurice wraz z narzeczonym uczestniczyła we mszy noworocznej w Kościele Świętych w Aleksandrii. Ich ślub miał się odbyć kilka miesięcy później. Nagle wybuch bomby wstrząsnął kościołem. Teraz ta 28-letnia farmaceutka jest w Niemczech, gdzie przeszła serię zabiegów, mających na celu uratowanie jej nogi i wyleczenie oparzeń. Jej narzeczony nie żyje. Był jedną z 21 osób zabitych w tym zamachu, uznanym za najbardziej tragiczny atak wymierzony w chrześcijan w Egipcie.

Uprzedzam, że zdjęcia z ataków na kościoły w Aleksandrii są drastyczne. Zamieszczając je nie zamierzam w żaden sposób wzbudzać w oglądających je nienawiści do muzułmanów. Wręcz przeciwnie – módlmy się o nawrócenie prześladowców, wybaczenie, a za prześladowanych chrześcijan – o wytrwałość i odwagę głoszenia Jezusa całym swoim życiem każdemu muzułmaninowi, zwłaszcza tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Kościół przetrwał Imperium Rzymskie, Trzecią Rzeszę i Imperium Sowieckie. Przetrwa też i islam. Bądźmy tymi, którzy w wierzą w ostateczne zwycięstwo Jezusa, którzy tego oczekują, którzy będą modlić się za prześladowanych i prześladowców, i zanosić im Ewangelię, której tak bardzo potrzebują.