Początek Wielkiego Postu u Asyryjczyków

Udostępnij to:
Share

Strona miłośników duchowości Asyryjczyków szlomo.org podaje, że w Kościele Antiocheńskim właśnie rozpoczął się Wielki Post:

Zachęcamy do włączenia się w ten czy inny sposób do postu i modlitwy wspólnie z Asyryjczykami – przedstawicielami Kościoła Antiocheńskiego, najstarszej wspólnoty chrześcijańskiej na świecie. Od niedzieli 7 lutego 2016 r. rozpoczęli oni 50-dniowy post (zob. kalendarz), który w ich tradycji polega na wstrzymaniu się od wszystkich pokarmów pochodzenia nieroślinnego (w tym ryby, jajek, nabiału itp.). Warto modlitwą i postem zawalczyć o jedność i o wspólne zbawienie, zwłaszcza w obliczu dzisiejszego zagrożenia, jakie rysuje się nad Europą i całym światem.

Popieramy tę inicjatywę i prosimy Polaków, by postarali się w tym samym czasie podjąć jakieś dodatkowe praktyki postne jako znak jedności z narodami chrześcijańskimi żyjącymi pod jarzmem islamu, a obecnie bezlitośnie wyrzucanymi z krajów ojczystych i poddawanych systemowej eksterminacji. Zbrodnicze Państwo Islamskie usuwa nawet pamięć po chrześcijaństwie – ale proces ten trwa od wieków, od powstania islamu. Dzisiaj widzimy, że chrześcijaństwo europejskie i kulturę Europy może spotkać ten sam los, islam bowiem nie widzi żadnej wartości w osiągnięciach Zachodu. Błagajmy Pana o nawrócenie muzułmanów (przykład modlitwy za muzułmanów znajdziesz tutaj>>>).

Pamiętając o skuteczności postu i modlitwy Koptów, włączmy do codziennej modlitwy w czasie Wielkiego Postu 41-krotne wezwanie Kyrie eleison! Modlitwa połączona z wiarą i postem naprawdę przenosi góry i może odwrócić klęskę, jak było w przypadku postu mieszkańców Niniwy.