INDONEZJA ZAMYKA KOŚCIOŁY, ALE CHRZEŚCIJAŃSTWO SIĘ ROZWIJA

Udostępnij to:
Share

WEST JAVA, Indonesia – Radykalni muzułmanie wywierają nacisk na władze, by zostały zamknięte tutejsze kościoły, a księża i pastorzy zostali wrzuceni do więzienia. Ale to nie wszystko.

Ekstremiści podburzyli tłum (co świadczy o pokojowym nastawieniu wszystkich muzułmanów – skoro tak łatwo jest ekstremistom podburzyć tłum i zorganizować pogromy), który zaczął demolować budynki kościołów i grozić chrześcijanom. Jednak ta sytuacja nie przeszkadza Kościołowi, by wzrastał w tym najliczniejszym kraju muzułmańskim.

Niedawno grupa muzułmanów z okrzykami “Bongkar!” (“precz!”) domagała się zburzenia chrześcijańskiej świątyni. Takie sceny często się powtarzają w regionach Indonezji, gdzie dominują muzułmanie.

W jednym z miast prowincji Zachodniej Jawy przemocą wymuszono zamknięcie wszystkich 29 kościołów, pomimo uzyskania przez nie legalnego pozwolenia na działalność.

Najbardziej radykalnym ugrupowaniem muzułmańskim Indonezji jest Front Obrońcow Islamu. To własnie oni domagają się zamykania kościołów. Nieraz dochodzi do aktów przemocy, jak np. w przypadku ataku na kościół Żielonoświątkowców w Surabaya. Inny pastor, Maukar, został zaaresztowany niezgodnie z prawem, za odprawienie nabożeństwa w niedzielę – po prostu policja uległa naciskom rozwścieczonego tłumu zgromadzonego przed kościołem.

Pastor Maukar wykorzystał ten czas do ewangelizowania więźniów… wśród których było wielu muzułmanów.

Pastor Kaleb Manurung jest jednym z niewielu, którzy nie są obiektem ataków. Ma wpływowych przyjaciół wśród muzułmańskich przywódców, którzy go chronią przed Frontem Obrońców Islamu. Manurung twierdzi, że liczba chrześcijan w Indonezji znacznie wzrosła w ostatnich latach:

„Oficjalnie w Indonezji 20% ludności to chrześcijanie. Możliwe, że jest ich więcej, ponieważ nawróceni muzułmanie formalnie są nadal zapisani jako muzułmanie. Jednak oni tworzą kościoły ukryte”.

W Indonezji mieszka więcej muzułmanów niż w jakimkolwiek kraju na świecie. Jednak pastor Manurung wierzy, że to może się zmienić w krótkim czasie dzięki dużej liczbie nawróceń.

Na podstawie CBN.news

Czytaj również: Umiarkowany islam w Indonezji