Muzułmanin skazany w Libii za nawrócenie do Chrystusa

Udostępnij to:
Share

Na Facebooku chrześcijanie arabskojęzyczni umieścili dokument, upubliczniony w Libii. Jest to oficjalne potwierdzenie wyroku śmierci dla muzułmanina, który uznał, że miłość Chrystusa jest cenniejsza niż życie. Ostatecznie porównanie Jezusa z Mahometem wypada zdecydowanie na korzyść Jezusa. Zauważmy, że to nie jakieś „wypaczone” Państwo Islamskie, ale kraj uznany na arenie międzynarodowej, z którym współpracuje wiele krajów Europy i obu Ameryk.

Poniżej tłumaczenie:

Data: /    /  h. [muzułmańska]
Tj. 07.08.2022 r.L.Dz.: brak
[Logo]
Prokurator
Prokuratura Generalna
Prokuratura Apelacyjna Misrata

Powiadomienie o opublikowaniu wyroku sądowego

Sąd Apelacyjny w Misrata, I Wydział Karny, na swoim posiedzeniu jawnym w dniu 04.09.2022 r. wydał wyrok w sprawie karnej numer 211/2019 r. przeciwko oskarżonemu 

Dija-eddin Ahmad Muftah Blao

Sąd na swoim posiedzeniu jawnym zatwierdził oskarżenie przeciwko Dija-eddin Ahmad Balao popełnienia zarzuconego mu czynu definitywnego odejścia od islamu i skazał go na karę śmierci. [Dodatkowo] Sąd zarządza trzykrotne opublikowanie wyroku w jednej z gazet lokalnych na koszt skazanego i wywieszenie ogłoszonego wyroku w miejscu jego zamieszkania oraz w siedzibie Sądu, jak również w lokalnej rozgłośni radiowej Misrata i obarczenie skazanego kosztami.

Pokój wam!

Muhammad Omar Al-Komari

Prokurator Prokuratury [Rejonowej] w Misrata

04.09.2022 r. [parafka]

[Treść pieczęci urzędowej] – w otoku: „Państwo Libijskie. I Wydział Karny”, pośrodku: „Najwyższa Rada Sądownicza. Prokuratura Apelacyjna w Misrata”.